Węglokoks S.A.

 

„OKRUCHY ŻYCIA” – informacje o akcji„Okruchy Życia” – Sportowcy Piotrusiowi Waludze to przedsięwzięcie mające na celu wsparcie kosztownej rehabilitacji i leczenia Piotrusia Walugi, chłopczyka chorego na ciężką i obecnie nieuleczalną chorobę Werdniga-Hoffmanna SMA1 (rdzeniowy zanik mięśni). Akcja polega na przekazaniu na konto Piotrusia, prowadzone przez Fundację „Zdążyć z Pomocą” pieniędzy uzyskanych z ogólnodostępnej licytacji symbolicznych kamieni – „Okruchów Życia”, przywiezionych przez Filipa Kuźniaka i Mateusza Maculewicza z Transalp Challenge 2008  - 600 km wyścigu na rowerach górskich po Alpach, jednej z najcięższych imprez sportowych na świecie.

„Okruchy Życia” będą podnoszone przez Filipa i Mateusza na 20. alpejskich przełęczach, przez które będzie przebiegała trasa słynnego wyścigu. Na każdej z 20. przełęczy będzie podniesiony tylko jeden kamień, a akt podnoszenia będzie dokumentowany zdjęciowo. Każdy unikalny „Okruch Życia” otrzyma nazwę przełęczy, na której został podniesiony.

Po zakończeniu wyścigu i powrocie do Polski każdy kamień zostanie opatrzony certyfikatem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z dokumentacją zdjęciową, potwierdzającą akt podnoszenia kamienia, zapakowane w unikalne pudełko oznaczone logo akcji „Okruchy Życia”, a następnie wystawiony na ogólnodostępną aukcję charytatywną w serwisie internetowym allegro.pl i ebay.com. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży „Okruchów Życia” będą trafiać bezpośrednio od zwycięzców licytacji na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.  Więcej o aukcjach przeczytaj w Aukcje kamieni – regulamin, procedury

Rozpoczęcie aukcji „Okruchów Życia” jest planowane na początek sierpnia 2008.

Na poniższych wykresach etapów możesz zobaczyć gdzie Filip i Mateusz podniosą "Okruchy Życia"