Węglokoks S.A.

 

BAKISTA - czyli nowy park maszynowy Pitawitaj w "Bakiście", czyli nowym parku maszynowym Piotrusia "Pita" Walugi. Prezentujemy tu niezbędny do prawidłowej rehablitacji sprzęt, który udało się zakupić dzięki Wszystkim Osobom i firmom, które wygrały licytacje "Okruchów Życia" lub wpłaciły datki bezpośrednio na koto Piotrusia. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Poniżej zobaczysz sprzęt w kategoriach:
1. Mobilność
2. Osprzęt wsparcia
3. Rehabilitacja i rekreacja
4. Bezpieczeństwo
5. Różne cudeńka


MOBILNOŚĆ BEZ KOMPROMISÓW

Wózek KIMBA SPRING: to spacerówka rehabilitacyjna najbardziej przyjazna dla dzieci mających problemy z napięciem mięśniowym, nazywana często wśród rodziców niezwykłych dzieci - Mercedesem. Bowiem Kimba została zaprojektowana tak, by uzyskać jak najlepszą elastyczność w dopasowaniu do proporcji ciała dziecka i korekcji rehabilitacji.

Wybór przez nas właśnie takiego wózka dla Piotrusia pozwoli mu na realizację jego skrytego marzenia – wyjazdu na pierwszy spacerek. 

Opis bryki Piotrusia:
- podwozie o sztywnych kołach przednich,
- nadwozie aluminiowe typu Oversized,
- ciężar własny 15kg,
- amory, indywidualnie regulowane do ciężaru kierowcy - niezależne od podwozia -  dodatkowo redukujące wstrząsy,
- hamulce tarczowe,
- dostosowany do ciężkiego osprzętu wsparcia kierowcy: wspomaganie wydechu - respi, instalacja zasysająca  - ssak, obrotościomierz – pulsoksymetr,
- bezstopniowa regulacja fotela kierowcy, niezależne ustawienie pochylenia siedziska, kąta oparcia i kąta podnóżka,
- bogata gama dodatków, np. peloty zagłówka i peloty piersiowe, daszek i folia przeciw deszczowa, stoliczek turystyczny, śpiworek,
- no i co równie ważne, nie zużywa paliwa – pchają rodzice

Podstawa jezdna do wnętrz Kimba: pozwala na łatwe i stabilne użytkowanie, więc podróżowanie Piotrusia po domku będzie nareszcie o wiele dłuższe i przyjemniejsze.

Podstawa jezdna cechuje się dużą mobilnością. Do warunków różnych pomieszczeń można ją dostosować dzięki ustawianiu wyskości siedziska oraz nastawom samej podstawy jezdnej. Na pewno jej mocną zaletą jest to, że można w łatwo przepiąć fotelik z "bryki" Piotrusia.

 

 


OSPRZĘT WSPARCIA

Ssak z zasilaniem akumulatorowo - sieciowym
model ASKIR 230v/12BR

 

Cechy ogólne: urządzenie dla pacjentów tracheotomowanych, bateria wytrzymuje 45 min, dość lekki, posiada filtr antybakteryjny.
Strona producenta

 


Ssak ręczny

Ssak przeznaczony jest do szybkiego odsysania płynów z ust i nosa dzieci oraz osób dorosłych w trakcie udzielania pomocy doraźnej.
Posiada końcówkę ssącą o zaokrąglonych krawędziach, przezroczystą, wykonaną ze sprężystego tworzywa sztucznego, uniemożliwiającą przyssanie do błony śluzowej, zachowująca drożność po zgięciu pod kątem 90 stopni.
Mozliwość dopięcia cewników żelowych.

Podciśnienie: min. – 350 mm sł. Hg; max. – 550 mm sł. Hg.

REHABILITACJA, SPORT, RELAKS

Leżanka kąpielowa Robby: w dużej mierze usprawni nam pielęgnację dziecka podczas kąpieli, a co najważniejsze zapewni Piotrusiowi podczas kąpieli właściwe ułożenie ciała, co jest niezmiernie ważne, by zapobiec skoliozie i towarzyszących jej powikłaniom.

Z kolei wydłużenie czasu przebywania dziecka w wodzie w odpowiedniej pozycji umożliwi mu dodatkową rehabilitację ruchową, która do chwili obecnej była bardzo utrudniona, wręcz niemożliwa. 


     Łóżko Timmy II

  • Wykonane z solidnego, naturalnego drewna bukowego, bez syntetycznych dodatków
  • Cztery przestawne, boczne barierki o wys. 43 cm, z kilku stopniową regulacją
  • Barierki boczne zabezpieczone dodatkowymi blokadami/dyblami
  • Platforma do spania KR 7 pozwalająca na bezstopniową regulację wysokości materaca i pozycjonowanie Trendelenburga
  • Wysokość platformy ustawiana elektro-mechanicznie /ułatwia pielęgnację i terapię/
  • Regulacja twardości stelaża
  • Możliwość odpinania narożnych słupków
  • Motyw zwierząt

Właściwości:

  • Ustawienie wysokości materaca na różnych poziomach umożliwia rehabilitację dziecka w wygodnej pozycji nie obciążającej kręgosłupa
  • Duża nośność platformy do spania umożliwia przebywanie z Piotrusiem podczas zasypiania

BEZPIECZEŃSTWO

Pulsoksymetr Rapido:

 

Cechy ogólne – lekki aparat przenośny, działa w czasie ruchu pacjenta, dokonuje odczytu SPO2, częstotliwość pulsu , możliwe jest ustawienie granic alarmowych oraz 24-godzinny zapis trendów. Przystosowany do odczytu dla pacjentów pediatrycznych i noworodków.

 

 


Agregat prądotwórczy HONDA EU10i

Moc 1,0kW
Waga 13kg
Poziom hałasu 87dB(A)

Wyposażony w stabilizator napięcia umożliwiający bezawaryjne zasilanie odbiorników czułych na jakość prądu zasilania – jesli jest taka konieczność zabezpiecza napięcie dla respiratora, pulsoksymetra i ssaka.

ZAOPATRZENIE

Allevyn Tracheostomy - poliuretanowy opatrunek hydrokomórkowy do zabezpieczania rurek tracheostomijnych, jałowy. Ułatwia aplikację oraz zmianę opatrunku dzięki okrągłemu wycięciu. Łatwa do czyszczenia powierzchnia umożliwia i ułatwia pozostałe zabiegi higieniczne. Gąbczasta warstwa środkowa z poliuretanu zmniejsza nacisk rurki tracheotomijnej i zapewnia pacjentowi dodatkowy komfort. Dzięki dużej chłonności nie ma konieczności częstej zmiany opatrunku. Rozmiar pediatryczny 6x4cm.

Sprawdziliśmy –  jest wart polecenia (mimo, iż nie jest tani). Zamawiamy dla Piotrusia za pośrednictwem Górnośląskiego Centrum Zaopatrzenia medycznego „Zarys” z Zabrza.