Węglokoks S.A.

 

QQ-łkaZapraszamy na zaprzyjaźnione strony i blogi dzieci z SMA

Szymek   - www.preclowastrona.blox.pl
Julka       - www.julinek.blox.pl
Agunia    - http://mojaagi.blog.onet.pl/
Krzysiu    - krzysio2005.blogspot.com
Antek      - anton2001.blog.onet.pl
Piotruś    - http://www.mismalutki.yoyo.pl/index.html
Igorek     - http://www.pomocdlaigorka.yoyo.pl/
Dawidek  - www.dawidnagorski.webpark.pl

"Okruchy Życia"  wsparli i napisali:

Do akcji "Okruchy Życia" przyłączyła się Fundacja Uśmiech Dzieciom, która została powołana z myślą o dzieciach, ich zdrowiu, wykształceniu i wychowaniu.
Nadrzędnym celem fundacji jest program *„Szpitale z Uśmiechem”*, który ma na celu zastąpienie smutnych, szarych oddziałów szpitalnych i poradni w barwną bajkową krainę, gdzie zapomina się o bólu. Mamy bowiem na uwadze fakt, iż przestrzenie szpitalne stanowią miejsca, w których niechętnie i nie z własnego wyboru, lecz z konieczności, przebywa wielu małych pacjentów. Projekty realizuje doświadczony w temacie leczenia kolorem artysta - Maciej Kot.
                      "Gdy uśmiecha się dziecko, śmieje się cały świat"
                                                                           Janusz Korczak


W akcję "Okruchów Życia" czynnie włączył się Maciek Kot, artysta plastyk, od blisko 9 lat zaangażowany w działalność na rzecz chorych dzieci. Jego działalność została doceniona przyznaniem przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,  medalu "Przyjaciel Dziecka".

Jak sam mówi: "Przedstawia wewnętrzną potrzebę niesienia pomocy przez sztukę najmłodszym, pokrzywdzonym przez los ludziom. Spełnianie dziecięcych marzeń jest największym darem w obliczu choroby i to właśnie dlatego głównie projektuję i maluję oddziały dziecięce na terenie kraju ."

 


Okruchy Życia wsparła "Akademia Rodzica" z Katowic, prowadzona przez doświadczonych psychologów, położne i fizjoterapeutów, która stara się pomóc wszystkim, którzy pragną świadomie i mądrze kochać swoje dzieci! Akademia zaprasza wszystkie mamy i "tatów" – także i tych przyszłych do podążania właściwą, ciekawą, zabawną, odpowiedzialną, ale czasem wyboistą drogą rodzicielstwa.

 


Gazeta Wyborcza - opniotwórczy dziennik, który zarówno w swoim papierowym jak i internetowym wydaniu opublikował tekst pt: "Wyścig z zanikiem mięśni".  Czytaj


"Okruchy Życia" wspiera ArcelorMittal Web TV. Telewizja internetowa największego na świecie producenta stali publikuje na swoich blogach informacje o inicjatywie, zapraszając internautów do udziału w niej.


katowicki ośrodek Telewizji Polskiej w kwietniu 2008 wyemitował newsa o przekazywaniu 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego. W materiale wystąpił Piotruś Waluga, podopieczny Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wielu podatników przekazało swój 1 proc. od podatku dla Piotrusia, właśnie dzięki tej informacji.


Wirtualny Nowy Przemysł - opniotwórczy portal biznesowy, internetowa mutacja magazynu "Nowy Przymysł" promuje logo "Okruchów Życia" w swoich serwisach informacyjnych


Magazyn Hutniczy - najpopularniejszy tygodnik branży hutniczej, koksowniczej i pokrewnych wspiera akcję "Okruchy Życia" do lutego 2008, kiedy rozpoczęto przygotowania do akcji. 


mtbnews.pl - jeden z najbardziej popularnych portali rowerowych zamieścił informację o Okruchach Życia w swoim serwisie informacyjnym. Czytaj


Na oficjalnej stronie wyścigu Jeantex Bike Transalp Powered by Nissan, organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu "Okruchy Zycia". Czytaj


Organizator prestiżowego cyklu maratonów w Polsce - MTB Marathon oraz znanych wyścigów etapowych Beskidy Trophy i Bike Challenge zamieścił logo "Okruchów Zycia" na oficjalnych strona ww. imprez.


"Okruchy Życia" promuje na swojej stronie także Paweł Urbańczyk, Mistrz Polski Amatorów w Maratonie MTB w latach 2008 i 2007


Bike Maraton, popularny cykl maratonów w Polsce, bijący rekordy popularności wśród mniej zaawansowanych rowerzystów, wspiera akcję "Okruchy Życia". 


Fotografia Agata Kosiorowska