Węglokoks S.A.

 

TRANSALPInformacje o wyścigu

 • Transalp to najstarszy i jeden z najcięższych wyścigów etapowych na rowerach górskich. W 2008 roku będzie rozgrywany po raz jedenasty. 
   
 • Transalp trwa 8 dni (jest podzielony na 8 etapów), w ciągu których zawodnicy przejeżdżają ponad 600 km alpejskimi bezdrożami. Trasa wiedzie z Niemiec (start w Fussen), przez Austrię i Szwajcarię do Włoch. Meta usytuowana jest na brzegu Jeziora Garda we włoskiej miejscowości Riva. Najdłuższy etap liczy 122 km (z Livigno do Nuturns). Najwyższy szczyt na trasie to Idjoch (2739 m.n.p.m.).
  Zobacz przekroje etapów Transalp
   
 • Suma podjazdów pokonywanych przez zawodników podczas całego wyścigu wynosi ponad 19,5 tysięcy metrów. Najdłuższy podjazd na trasie Transalp 2008 będzie liczył ok. 25 km
 • Co roku w Transalpie rywalizuje 1100 – 1200 zawodników i amatorów kolarstwa górskiego z całego świata, tworzących dwuosobowe drużyny. Transalp to impreza siermiężna - standardowo po każdym zakończonym etapie uczestnicy są przez organizatorów kwaterowani nie w hotelach czy pensjonatach, lecz na salach gimnastycznych i korytarzach szkół, parkingach podziemnych. Czasem śpią także … pod gołym niebem.

Udział Filipa Kuźniaka i Mateusza Maculewicza w Transalp

Para Filip Kuźniak i Mateusz Maculewicz, zgłoszona do wyścigu pod nazwą ArcelorMittal JBL Team będzie w roku 2008 jedyną reprezentującą Polskę.
W zeszłym roku Filip i Mateusz zajęli w klasyfikacji generalnej wyścigu 48 miejsce wśród 600 zgłoszonych zespołów z całego świata i pierwsze wśród kilkunastu drużyn z Polski. Na ostatnim etapie pech i awarie sprzętu wykluczyły ich z walki o miejsce wśród najlepszych 35 zespołów.

W roku 2008 przed Filipem i Mateuszem dwa jasno określone cele:

 • uzyskanie jak największej sumy pieniędzy z aukcji przywiezionych z alpejskich przełęczy 20 „Okruchów Życia” i finansowe wsparcie rehabilitacji Piotrusia Walugi
 • sportowa walka o pierwszą 20tkę w klasyfikacji generalnej, na 550 zgłoszonych 2-osobowych teamów).

Jak wygląda trening przed wyścigiem etapowym Transalp? Czytaj tutaj

Występ Filipa i Mateusza w TransAlp'08 wsparli partnerzy:ArcelorMittal Poland - największy producent stali w Polsce, należący do globalnej grupy ArcelorMittal, najwiekszego producenta wyrobów stalowych na świecie.


JBL -  PH Ryszard Bałys, wyłączny przedstawiciel w Polsce marek skupionych w ramach grupy Harman Consumer International, wiodącego projektanta, producenta szerokiej gamy głośników hi-fi oraz komponentów audio video, a także systemów multimedialnych do zastosowania w domu i samochodzie oraz przy komputerze.


POLIRES - agencja reklamowa z Katowic, oferująca profesjonale usługi z zakresu kreacji graficznej, reklamy, poligrafii i tworzenia stron internetowych.


TWOMARK "Śląskie Centrum Rowerowe" - największy salon rowerowy w południowej Polsce


HYUNDAI Motor Poland Sp. z o.o. - dystrybutor znanej koreańskiej marki samochodów Hyundai


Firma Sport & Fitness - dystrybutor suplementów dla sportowców prestiżowej marki MULTIPOWER


ZPH "TAURUS" - producent bagażników i generalny przedstawicielem w Polsce znanej włoskiej firmy FAPA, SUPERAUTO oraz szwedzkiej firmy THULE.